Świece botaniczne In Velvet – dlaczego tylko na zamówienie?

świece botaniczne In Velvet

Świece botaniczne In Velvet – wciąż są dostępne na zamówienie. Chętnie wykonam dla Ciebie dowolną, pachnącą świecę In Velevet.

Tak, wciąż je tworzę, chociaż już tylko na zamówienie.

Wiele Klientek nadal mnie pyta, dlaczego podjęłam decyzję o wycofaniu kultowych świec botanicznych In Velvet z regularnej oferty. 

Ta decyzja była trudna, bo w końcu od nich wszystko się zaczęło. In Velvet były pierwszymi w Polsce, wolnostojącymi świecami botanicznymi z wosku sojowego.

Moja decyzja wynika w głównej mierze z przyczyn technicznych. W obecnej chwili nie ma na rynku ani jednego wosku, który spełniałby jednocześnie trzy warunki: był 100% naturalny i stabilny w czasie oraz procesie użytkowym. Wprawdzie nigdy taki wosk nie istniał, ale przez wiele lat był dostępny na rynku 100 % naturalny wosk, który jako dodatek doskonale stabilizował świecę. Niestety, zniknął z rynku, podobnie jak wiele innych, niszowych wosków.

Świece botaniczne – zaułki techniczne…

Obecnie używam najlepszego na rynku (w mojej opinii) wosku do świec wolnostojących – Ecosoya PB. Jednak bez skutecznego, naturalnego stabilizatora, nigdy nie mam 100% pewności, czy na świecy z roślinkami podczas palenia nie pojawią się pęknięcia. Ich prawdopodobieństwo zwiększa się z czasem, np. przy zapaleniu świecy po kilku tygodniach od jej powstania, gdyż wosk jest „żywy”. Proces utleniania się wosku sprawia, że jego cząsteczki nieustannie krystalizują. Wosk ponadto kurczy się i rozpręża wraz ze zmianą temperatur. Te miokroruchy powiększają drobne, niezauważalne gołym okiem szczeliny wewnątrz świecy. Nie ma to wpływu na bezpieczeństwo i wartości użytkowe świecy botanicznej. Jednak może mieć wpływ na wartość estetyczną. Podczas palenia świecy mogą pojawić się pęknięcia na jej ściankach. Sposób używania wolnostojących świec botanicznych również ma duże znaczenie. Przeczytaj więcej na ten temat TU.

Pomimo tego moje Klientki nie zważają na możliwość wystąpienia tego drobnego „focha” naturalnego wosku. Zamawiają od lat świece botaniczne In Velvet ze względu na ich niezwykły urok i piękne podświetlanie się roślin, zatopionych w ściankach świecy. Klientki twierdzą, że szczelinki w ściankach, które czasem się zdarzają to nic nie znaczący szczegół w obliczu energii, jaką daje 100 % natury. A unikalny klimat, który tworzą świece botaniczne In Velvet jest niepowtarzalny.

Pamiętaj: paląc świece zgodnie z instrukcją, dbając o knot, zmniejszasz prawdopodobieństwo wystąpienia szczelin na ściankach świecy.

Opinie klientów

Newsletter

Zapisz się na newsletter.