Pracownia świec Green Dragonfly - twórczyni marki świec naturalnych, Hanna Sobkowska

PRACOWNIA ŚWIEC – POMYSŁ Z DZIECIŃSTWA…

Pierwsza „pracownia świec”, którą współtworzyłam jako mała dziewczynka, była dziełem mojego taty. W latach siedemdziesiątych, na jeden moment w roku czekałam bardziej niż na Mikołaja… Wtedy mój rodzinny dom zamieniał się w alchemiczny zakątek. Przygotowywaliśmy z tatą znicze. Wszechogarniający spokój, zapach parafiny w całej kuchni, mnóstwo glinianych, zużytych skorup, którym przywracaliśmy życie, maczanie opuszków palców w roztopionej parafinie…

Po ponad 30 latach wróciłam do tego, niezwykłego świata. W swojej pracowni świec postanowiłam połączyć pasję z dzieciństwa z wartościami ważnymi dla mnie dzisiaj: miłością do natury, troską o zdrowie, radością tworzenia i zamiłowaniem do piękna. W 2010 roku zaczęłam eksperymentować z mało jeszcze wówczas w Polsce znanymi, woskami naturalnymi. Zaprojektowanie i stworzenie świec, w 100% naturalnych, innych niż wszystkie zajęło mi niemal 2 lata.

Różowy dereń w dłoni. Naturalny, ekologiczny materiał do wykonywania świec w pracowni  artystycznej Green Dragonfly.

FILOZOFIA 100% NATURY

Ufam mądrości natury a Green Dragonfly to jej czysta esencja. Inspirują mnie lasy, łąki, ogrody… i ludzie. W mojej pracowni świec nie ulepszam natury, nadaję jej formę. Green Dragonfly jest wolne od sztucznych dodatków poprawiających strukturę, barwników i zapachów. Pod tym względem działam bez kompromisu. Starannie dobieram dostawców materiałów, by surowce zawierały wyłącznie naturalne składniki, były produkowane z troską o środowisko i ludzi.

Biała naturalna świeczka Green Dragonfly w autorskiej ceramice z delikatnym wzorem na  drewnianym talerzyku.

NIEPOWTARZALNOŚĆ – DBAŁOŚĆ O DETAL i RĘCZNE WYKONANIE

Cenię autentyczność, unikalność i właśnie tym dzielę się z Tobą. Gdy w dzieciństwie jeździłam z Tatą na ryby, obserwowałam ważki siadające na czubku wędki. Były doskonałe. Subtelne i wyjątkowe. Jak my – kobiety. Takie też są świece Green Dragonfly. Chcę, by ich design i naturalne, otulające zapachy przypominały Ci, jaka jesteś niepowtarzalna. Dlatego każda świeca Green Dragonfly jest tworzona tak, by tą indywidualność wyrażała i pielęgnowała.
Jestem fanką troski o detale. Myślę o tym, żeby świeca sprawiała Ci radość, a jej rozpakowanie było jak przygoda z dzieciństwa, najlepsza niespodzianka, gdy upragniona paczuszka trafia w Twoje dłonie.
Green Dragonfly współtworzą ze mną niezwykłe osoby: artyści i mistrzowie rzemiosła, których pasję tworzenia zobaczysz w kartonikach do świec, suszonych roślinach ręcznie zbieranych i starannie selekcjonowanych. Każdą świecę wykonuję ręcznie. Dlatego zawiera w sobie historię, jest wypełniona moją dobrą energią. To właśnie ją przekazuję Ci w każdym, dopieszczonym szczególe. W Twoje ręce trafia produkt inny niż wszystkie, autentyczny, pełen emocji – wyjątkowy jak Ty.

Hanna Sobkowska podczas testowania różnych rodzajów wosku do tworzenia świec.

DOŚWIADCZENIE

Kiedy stworzyłam Gren Dragonfly, była to pierwsza marka i pracownia świec sojowych i rzepakowych w Polsce. Ponad dekada pracy z materią wosków naturalnych i nie tylko, przyniosła mi ekspercką wiedzę oraz bardzo bogate, empiryczne doświadczenie w tworzeniu różnych rodzajów świec. Dzięki temu możesz mieć pewność, że produkt, który trafia w Twoje ręce przeszedł wewnętrzne testy, jest właściwie wykonany technicznie, jest bezpieczny. Przez wszystkie lata kiedy prowadzę własną pracownię świec naturalnych, zajmuję się także szkoleniami osób, które przygotowuję do zakładania własnych manufaktur i marek. Setki osób nauczyłam świadomego świecarstwa. A wiele z nich z powodzeniem prowadzi własne marki świecowe, wzbogacając świat całą gamą pięknych produktów.

Naturalna świeczka Green Dragonfly z wosku sojowego i rzepakowego z zatopionymi suszonymi,  różowymi kwiatami.

BŁOGI RYTUAŁ

Naturalne świece Green Dragonfly są moją odpowiedzią na zabieganą rzeczywistość. Mówią Ci: „stop, zapomnij na chwilę o innych, pomyśl o sobie, zatrzymaj się, bo jesteś ważna”. Obcowanie z Green Dragonfly jest zupełnie innym procesem niż kontakt z tradycyjną świecą, wykonaną z parafiny. To rytuał pełen spokoju i wzajemnej troski. Ty troszczysz się o świecę – palisz zgodnie z instrukcją w opakowaniu, przycinasz knot, prostujesz, gdy się zbyt mocno zawinie podczas palenia, a Green Dragonfly troszczy się o Ciebie kojąc Twoje zmysły, oddając całe swoje piękno i… przypominając Ci, żebyś pamiętała o sobie.

Świeca z kolekcji In Velvet o lawendowo-pomarańczowym aromacie z zatopioną w wosku  suszoną lawendą.

DOM

Każda przestrzeń potrzebuje duszy, miłości. Poprzez Green Dragonfly tworzę tą duszę i dostarczam ją do Twojego wnętrza. Projektuję świece z myślą o Tobie i Twoim domu. Wyobrażam sobie przestrzeń, miejsce, gdzie świeca dobrze się odnajduje i w której Ty relaksujesz się, jesz posiłki z rodziną, pracujesz. Dlatego wśród produktów Green Dragonfly tak łatwo dobierzesz świecę, która jest o Tobie i Twoim życiu. Świecę, która będzie dopełnieniem wnętrza, przyjaciółką Twojej codzienności.

Zapraszam Cię do świata zmysłów i piękna, który wspólnie z naturą tworzę dla Ciebie .

Opinie klientów

Newsletter

Zapisz się na newsletter.