Autentyczny zapach natury – olejek eteryczny

olejek eteryczny

Zapachy świeczek Green Dragonfly to autentyczne zapachy natury. Znajdziesz je w lesie czy ogrodzie… Powąchaj też olejek eteryczny.

Czy wiesz, że nasze nosy przyzwyczajają się do otaczających nas zapachów syntetycznych w środkach czystości, dezodorantach, świecach i zapominają, jak naprawdę pachnie np. lawenda? Przywykliśmy do sztucznych zapachów tak bardzo, że zapachy naturalne często wydają się nam dziwne, nieznane. Jeśli chcesz powrócić do autentycznych zapachów natury, zaprzyjaźnij się ze światem olejków eterycznych.

Olejek eteryczny – co to takiego?

Są to lotne substancje o intensywnym zapachu, które uzyskuje się z roślin, najczęściej metodą destylacji parą wodną. W sumie…W podobny sposób jak pędzi się bimber. Olejki eteryczne znajdują zastosowanie nie tylko w kosmetologii, ale też w w aromaterapii – medycynie alternatywnej. Mogą wspierać nasze zdrowie, wpływać na nastrój, budować psychiczny dobrostan. Olejek eteryczny nie jest tym samym, co olejek zapachowy czy kompozycja zapachowa, które zawierają syntetycznie uzyskane nuty zapachowe. Jeśli chcesz mieć pewność, że kupujesz autentyczny zapach natury, zwróć szczególną uwagę:

  • by miał na etykiecie napisaną łacińską nazwę rośliny, z której pochodzi
  • aby był sprzedawany w ciemnej buteleczce, z oznaczeniem terminu ważności oraz zawierał napis wskazujący, że jest to naturalny olejek eteryczny (nie perfumowany lub zapachowy)
  • na nazwę producenta, gdyż wówczas łatwo go sprawdzić. Prześledzić na jego stronie internetowej szczegóły dotyczące produktu, sprawdzić karty charakterystyki. Wtedy masz większą pewność, że olejek,  który kupujesz, jest rzeczywiście olejkiem eterycznym.

Pamiętaj, że nie istnieją olejki eteryczne z banana, czy melona. Takie zapachy możesz spotkać w syntetycznych kompozycjach zapachowych. Olejki eteryczne najczęściej kupimy w aptekach, drogeriach ekologicznych, sklepach zielarskich i wyspecjalizowanych sklepach internetowych.

Jak wybrać dobry dla siebie olejek eteryczny?

Wybieraj zawsze ten olejek eteryczny, którego zapach oceniasz jako przyjemny. To najważniejsza zasada. Zaufaj mądrości swojego ciała i własnym zmysłom, a wybiorą to, co będzie Ci służyć. Olejki eteryczne są substancjami działającymi silnie, nigdy więc nie stosuj ich bezpośrednio na skórę. Zanim zaczniesz używać, koniecznie dowiedz się więcej o właściwościach i możliwościach zastosowań olejków eterycznych.

Autentyczny zapach natury w świecach Green Dragonfly

Zapachy natury możesz poznać także poprzez świece Green Dragonfly. Używane w świecach Green Dragonfly olejki eteryczne i absoluty pochodzą od zaufanych dystrybutorów, którzy tak jak ja przywiązują wagę do produktów wysokiej jakości. Olejki eteryczne używane w świecach Green Dragonfly nie są testowane na zwierzętach.

Ważne: świece Green Dragonfly nie są typowymi świecami zapachowymi. To świece pachnące. Ich celem nie jest aromatyzacja pomieszczeń, a tworzenie wyjątkowego klimatu, który przywołuje emocje, wspomnienia. Olejki eteryczne, dodaję do świec zgodnie z wiedzą i doświadczeniem opartym na testach – w bardzo małych ilościach (poniżej 1%), gdyż zdrowie Twoje i moje jest najważniejsze. Chcę, by obcowanie ze świecą sprawiało Ci subtelną przyjemność, nie przytłaczało. Zapach olejków eterycznych poczujesz jeszcze zanim zapalisz Green Dragonfly. Podczas palenia, świece Green Dragonfly wydzielają bardzo delikatny, z założenia –  słabo wyczuwalny zapach. Zgodnie z moją filozofią, opartą na wieloletnim doświadczeniu, rolą świecy jest świecić, nie aromatyzować przestrzeń. Więcej na ten temat przeczytasz tu.

Opinie klientów

Newsletter

Zapisz się na newsletter.