PURE design, czyli jak palić wolnostojącą świecę sojową, by uzyskać ciekawe efekty wizualne.

lampiony powstałe po wypaleniu świec z kolekcji PURE

Wolnostojące świece sojowe PURE – twórczy przypadek czy zamysł?

„Co zrobić, żeby wolnostojące świece sojowe PURE wypaliły się w taki sposób jak u pani na zdjęciach?”. Ten efekt nie jest wynikiem przypadku, a projektu. Został świadomie „zapisany w pamięci” wolnostojącej świecy sojowej, żeby mogła cieszyć Cię takim właśnie, świetlnym widowiskiem. Aby uzyskać taki efekt, twórca musi odpowiednio dobrać średnicę świecy, dopasować właściwy knot. Należy przeprowadzić wiele testów, które udowodnią prawidłowość spalania naturalnej świecy wolnostojącej. Tak naprawdę jest w tym procesie mieszanka chemii, fizyki i matematyki. Nauki ścisłe pomagają w wyeliminowaniu niebezpiecznych przypadków i ułatwiają sprawdzenie, jaka ilość wosku i z jaką prędkością dostarczana jest do knota podczas spalania wolnostojącej świecy sojowej. Testy i obliczenia są niezwykle ważne, żeby stworzyć właściwą instrukcję obsługi świecy naturalnej. Dzięki temu, wiesz potem, jak z nią postępować, by proces palenia przebiegał, łagodnie, bezpiecznie i żeby wolnostojąca świeca sojowa obdarowała Cię w pełni swoim pięknem.

Efekt, jaki widzisz na zdjęciach, uzyskasz wówczas, gdy będziesz palić naturalne świece PURE w odpowiedni sposób.

Pal wolnostojące świece sojowe za każdym razem tak długo, aż wosk wypali się na tyle szeroko, by pozostała ścianka o grubości nie większej niż 0,5 cm. Przed każdym paleniem odłamuj czubek knota, jeśli jest dłuższy niż 0,5 cm. Gdy podczas palenia knot się zagina, co jest naturalnym zjawiskiem, prostuj go. Ot i cała tajemnica „kwiecistego” designu wolnostojących sojowych świec z kolekcji PURE.

Ciekawostka…

Wiesz, że kiedy wolnostojące świece PURE wypalą się, ich życie trwa dalej? Zdradzę Ci pewną tajemnicę… Po wypaleniu świecy, wycinam nożem otwór w dnie i wstawiam do środka tealight naturalny. Tam, gdzie kończy się życie świecy sojowej, zaczyna się życie uroczego, naturalnego lampionu. To, co widzisz na zdjęciu obok, to już nie wolnostojące świece PURE, tylko naturalne lampiony, jakie z nich powstały.

Jeśli jesteś twórcą i chcesz się nauczyć sztuki świecotworzenia, zajrzyj koniecznie tu.

Opinie klientów

Newsletter

Zapisz się na newsletter.