Poznaj zapachy Green Dragonfly

Wspomnienia mogą się zacierać… ale zapach przywoła je na nowo.

Natura, to filozofia mojej marki. Dlatego w Green Dragonfly nie znajdziesz zapachów innych niż te, które stworzyła natura. Aromaty świec są oryginalnymi kompozycjami, naturalnych olejków eterycznych. Stworzyłam je tak, by działały na zmysły i budziły emocje… Dowiedz się o nich więcej, poznaj inspiracje do ich powstania. Mam nadzieję, że te krótkie opowieści ułatwią Ci wybór Twojej Green Dragonfly.

Hanna Sobkowska

Zapach Relaksu – lawenda, pomarańcza.

Zapach Relaksu jest pierwszym zapachem, jaki powstał dla Green Dragonfly. To moje aromatyczne wyobrażenie chwili zapomnienia, beztroski. Być może przeniesie Cię do skąpanej słońcem Prowansji… Mnie przenosi do ogrodu, gdzie lawenda tańczy w słońcu. Wtedy właśnie go stworzyłam – w upalne, leniwe i pachnące lato. Zamknęłam te chwile dla Ciebie w Zapachu Relaksu. Możesz je poczuć:

Świeca sojowa – Zapach Relaksu – świeca mała

Pachnidełka – Zapach Relaksu

Zapach Bliskości – cynamon, goździk, pomarańcza.

Czy bliskość można oddać za pomocą zapachu? Moja zaczarowana w wosku opowieść o jesienno-zimowych wieczorach to ciepło z kominka ogrzewające stopy, kubek aromatycznej herbaty z przyprawami w dłoniach, to atmosfera miłości łącząca ludzi w świąteczny czas… Zapach Bliskości jest idealny, gdy potrzebujemy otulenia ciepłem. Czujesz bliskość? Przywołaj ją, kiedy tylko zechcesz…

Świeca sojowa – Zapach Bliskości – świeca mała

Świeca sojowa – Zapach Bliskości – świeca duża

Pachnidełka – Zapach Bliskości

Zapach Romansu – paczula, lawenda, pomarańcza.

Lubisz romansować? Opowiem Ci o jednym z moich romansów… O romansie z zapachem, który w efekcie nazwałam: „Zapach Romansu”. Zadaniem tej kompozycji jest uwodzenie, a skryty uwodziciel w Zapachu Romansu to olejek eteryczny paczuli. Czy wiesz, że olejek paczuli uważany jest za afrodyzjak? Zbliża ludzi do siebie. Zapach Romansu to niewidzialna siła przyciągania. Kryje się w nim ekscytacja, szczypta czegoś zakazanego, mgiełka tajemnicy, a wszystko łączy intymność. Jeśli zapragniesz romansu, nie rób głupstw. Całkiem legalny romans czeka na Ciebie tu:

Świeca sojowa – Zapach Romansu – świeca mała

Świeca sojowa – Zapach Romansu – świeca duża

Pachnidełka – Zapach Romansu

Zapach Optymizmu – melisa, pomarańcza

Kiedyś rozumiałam optymizm wyłącznie, jako umiejętność pozytywnego myślenia, nawet w trudnych sytuacjach. Teraz to pojęcie stało się szersze… Optymizm wiąże się dla mnie z akceptacją tego, co jest. To tak, jakby połączyć radość życia z wewnętrznym spokojem. W takim stanie znika presja – budzi się wolność, kreatywność i pozytywne myślenie. Zapach Optymizmu jest intensywny: ziołowo-cytrusowy. Przypomina nieco zapach geranium („anginki”) z parapetu babuni. Pomaga złapać kontakt z „jasną stroną życia”, gdy jest w nim pośpiech, burzliwe emocje i zmęczenie.

Świeca sojowa – Zapach Optymizmu – świeca mała

Świeca sojowa – Zapach Optymizmu – świeca duża

Pachnidełka – Zapach Optymizmu

 

Zapach Energii – trawa cytrynowa, werbena egzotyczna, grejpfrut, amyris (sandałowiec zachodni).

Znasz uczucie w ciele, jakby „przejechał po Tobie czołg”? Już rano budzisz się ze zmęczeniem, ciężarem, denerwuje Cię mlaskanie myjącego się kota i fakt, że ktokolwiek się do Ciebie odzywa… Nie mówiąc już o dzwoniącym telefonie. A tu trzeba odpowiedzieć na kilkanaście maili, myśleć, rozmawiać z ludźmi. Otóż – ja też tak czasem miewam i dlatego właśnie powstał Zapach Energii, na bazie pogromców zmęczenia. Czy wiesz, że trawa cytrynowa dodaje sił witalnych, pomaga przezwyciężyć znużenie? Do tego odrobina „rozweselacza”, jakim jest grejpfrut, „uziemiającego” sandałowca amyris oraz werbeny egzotycznej – aby stres i napięcia odeszły w niepamięć. Gdy nadchodzi „kiepski dzień”, zawsze obok stanowiska mojej pracy mam Zapach Energii. Pomaga mi skoncentrować się, rozluźnić i odzyskać bystrość umysłu. Nie wierzysz, że świeca ma taką moc? Nie wiem, jak świeca, ale sprawdź Green Dragonfly…

Świeca sojowa – Zapach Energii – świeca mała

Świeca sojowa – Zapach Energii – świeca duża

Pachnidełka – Zapach Energii

Zapach Tajemnicy – sosna, pomarańcza, goździk.

Ten zapach owiany jest tajemnicą. Nie stworzyłam go. On stworzył się sam! Podczas mieszania Zapachu Bliskości, przez pomyłkę dodałam do kompozycji olejku sosnowego zamiast cynamonu i… Zanim zdążyłam się tym zmartwić, już otulał mnie tajemniczy aromat. Nie był podobny do niczego, znanego mi wcześniej. „Zapach Tajemnicy” – przyszło mi do głowy. I w ten oto sposób Zapach Tajemnicy dołączył do Green Dragonfly. Jest to jedyny zapach Green Dragonfly, którego głównego składnika – sosny nie odgadła jeszcze żadna osoba, wąchająca świecę. Zapach Tajemnicy jest dla mnie symboliczny – przypomina o tajemnicy życia i zaufaniu do tego, co się dzieje, o miejscu, w którym pomyłka staje się cudownym odkryciem.

Świeca sojowa – Zapach Tajemnicy – świeca mała

Świeca sojowa – Zapach Tajemnicy – świeca duża

Pachnidełka – Zapach Tajemnicy

Zapach Radości – pomarańcza, cytryna, amyris, ylang-ylang.

Radość – kiedy rano mokra trawa w ogrodzie „zaczepia” moje stopy, radość – kiedy słyszę: „zainspirowałaś mnie”, radość – kiedy krewetki w piri-piri z kolendrą rozpływają się w ustach… Radość – kiedy po przebudzeniu widzę uśmiechniętą twarz obok. Wesoły, cytrusowy zapach jest moją odą i wyrazem wdzięczności do radości – za to, że gości w moim życiu. A jakie oblicza ma dla Ciebie radość? Chcesz ją poczuć?

Świeca sojowa – Zapach Radości – świeca mała

Świeca sojowa – Zapach Radości – świeca duża

Pachnidełka – Zapach Radości

 

Opinie klientów

Newsletter

Zapisz się na newsletter.