Hanna Sobkowska - artystka świec naturalnych w pracowni Green Dragonfl

HISTORIA

W latach siedemdziesiątych, gdy byłam małą, ciekawą świata dziewczynką, na jeden moment w roku czekałam bardziej niż na Mikołaja… Wtedy mój rodzinny dom zamieniał się w alchemiczny zakątek. Przygotowywaliśmy z tatą znicze. Wszechogarniający spokój, zapach parafiny w całej kuchni, mnóstwo glinianych, zużytych skorup, którym przywracaliśmy życie, maczanie opuszków palców w roztopionej parafinie…

Po ponad 30 latach wróciłam do niezwykłego świata świec. W swojej pracowni postanowiłam połączyć pasję z dzieciństwa z wartościami ważnymi dla mnie dzisiaj: miłością do natury, troską o zdrowie, radością tworzenia i zamiłowaniem do piękna. W 2010 roku zaczęłam eksperymentować z mało jeszcze wówczas w Polsce znanymi, woskami naturalnymi. Zaprojektowanie i stworzenie świec, w 100% naturalnych, innych niż wszystkie zajęło mi niemal 2 lata.

Różowy dereń w dłoni. Naturalny, ekologiczny materiał do wykonywania świec w pracowni  artystycznej Green Dragonfly.

FILOZOFIA 100% NATURY

Ufam mądrości natury a Green Dragonfly to jej czysta esencja. Inspirują mnie lasy, łąki, ogrody… i ludzie. W mojej pracowni nie ulepszamy natury, nadajemy jej formę. Green Dragonfly jest wolne od sztucznych dodatków poprawiających strukturę, barwników i zapachów. Pod tym względem działamy bez kompromisu. Starannie dobieram dostawców materiałów, by surowce zawierały wyłącznie naturalne składniki, były produkowane z troską o środowisko i ludzi.

Biała naturalna świeczka Green Dragonfly w autorskiej ceramice z delikatnym wzorem na  drewnianym talerzyku.

NIEPOWTARZALNOŚĆ – DBAŁOŚĆ O DETAL i RĘCZNE WYKONANIE

Cenię autentyczność, unikalność i właśnie tym dzielę się z Tobą. Gdy w dzieciństwie jeździłam z Tatą na ryby, obserwowałam ważki siadające na czubku wędki. Były doskonałe. Subtelne i wyjątkowe. Jak my – kobiety. Takie też są świece Green Dragonfly. Chcę by ich design i naturalne, otulające zapachy przypominały Ci, jaka jesteś niepowtarzalna, dlatego każda świeca Green Dragonfly jest tworzona tak, by tą indywidualność wyrażała i pielęgnowała.
Jestem fanką troski o detale. Myślę o tym, żeby świeca sprawiała Ci radość, a jej rozpakowanie było jak przygoda z dzieciństwa, najlepsza niespodzianka, gdy upragniona paczuszka trafia w Twoje dłonie.
Green Dragonfly współtworzą ze mną niezwykłe osoby: artyści i mistrzowie rzemiosła, których pasję tworzenia zobaczysz w opakowaniach świec, pięknych detalach, suszonych roślinach ręcznie zbieranych i starannie selekcjonowanych. Każda świeca jest wykonana ręcznie. Zawiera w sobie historię, jest wypełniona naszą dobrą energią. To właśnie ją przekazujemy Ci w każdym, dopieszczonym szczególe. Dlatego w Twoje ręce trafia produkt inny niż wszystkie, autentyczny, pełen emocji – wyjątkowy jak Ty.

Hanna Sobkowska podczas testowania różnych rodzajów wosku do tworzenia świec.

DOŚWIADCZENIE

Kiedy stworzyłam Gren Dragonfly, była to pierwsza marka świec sojowych i rzepakowych w Polsce. Ponad dekada pracy z materią wosków naturalnych i nie tylko, przyniosła mi ekspercką wiedzę oraz bardzo bogate, empiryczne doświadczenie w tworzeniu różnych rodzajów świec. Dzięki temu możesz mieć pewność, że produkt, który trafia w Twoje ręce przeszedł wewnętrzne testy, jest właściwie wykonany technicznie, jest bezpieczny. Przez wszystkie lata kiedy prowadzę własną pracownię świec naturalnych, zajmuję się także szkoleniem setek osób zakresie tworzenia świec, a wiele z nich przygotowuję do w zakładania własnych manufaktur.

Naturalna świeczka Green Dragonfly z wosku sojowego i rzepakowego z zatopionymi suszonymi,  różowymi kwiatami.

BŁOGI RYTUAŁ

Naturalne świece Green Dragonfly są moją odpowiedzią na zabieganą rzeczywistość. Mówią Ci: „stop, zapomnij na chwilę o innych, pomyśl o sobie, zatrzymaj się, bo jesteś ważna”. Obcowanie z Green Dragonfly jest zupełnie innym procesem niż kontakt z tradycyjną świecą, wykonaną z parafiny. To rytuał pełen spokoju i wzajemnej troski. Ty troszczysz się o świecę – palisz zgodnie z instrukcją w opakowaniu, przycinasz knot, prostujesz, gdy się zbyt mocno zawinie podczas palenia, a Green Dragonfly troszczy się o Ciebie kojąc Twoje zmysły, oddając całe swoje piękno i… przypominając Ci, żebyś pamiętała o sobie.

Świeca z kolekcji In Velvet o lawendowo-pomarańczowym aromacie z zatopioną w wosku  suszoną lawendą.

DOM

Każda przestrzeń potrzebuje duszy, miłości. W Green Dragonfly tworzymy tą duszę i dostarczamy ją do Twojego wnętrza. Projektuję świece z myślą o Tobie i Twoim domu. Wyobrażam sobie przestrzeń, miejsce, gdzie świeca dobrze się odnajduje i w której Ty relaksujesz się, jesz posiłki z rodziną, pracujesz. Dlatego wśród produktów Green Dragonfly tak łatwo dobierzesz świecę, która jest o Tobie i Twoim życiu. Świecę, która będzie dopełnieniem wnętrza, przyjaciółką Twojej codzienności.

Zapraszam Cię do świata zmysłów i piękna, który wspólnie z naturą tworzę dla Ciebie .

Opinie klientów

Newsletter

Zapisz się na newsletter.