Olejek Eteryczny – Dzieło Natury

Czy wiesz, że nasze nosy przyzwyczajają się do otaczających nas zapachów syntetycznych w środkach czystości, dezodorantach, świecach i zapominają, jak naprawdę pachnie np. lawenda? Przywykliśmy do sztucznych zapachów tak bardzo, że zapachy naturalne często wydają się nam dziwne, nieznane.

Jeśli chcesz powrócić do autentycznych zapachów natury, zaprzyjaźnij się ze światem olejków eterycznych. Olejki eteryczne to lotne substancje o intensywnym zapachu, które uzyskuje się z roślin, najczęściej metodą destylacji parą wodną. Znajdują one zastosowanie nie tylko w aromaterapii, ale też w kosmetologii i naturalnej medycynie. Mogą wspierać nasze zdrowie, wpływać na nastrój. Olejek eteryczny nie jest tym samym, co olejek zapachowy czy kompozycja zapachowa, które zawierają syntetycznie uzyskane nuty zapachowe. Jeśli chcesz mieć pewność, że kupujesz olejek eteryczny, zwróć szczególną uwagę:

by miał na etykiecie napisaną łacińską nazwę rośliny, z której olejek pochodzi
by był sprzedawany w ciemnej buteleczce, z oznaczeniem terminu ważności oraz zawierał napis wskazujący, że jest to naturalny olejek eteryczny (nie perfumowany lub zapachowy).
na nazwę producenta, gdyż wówczas łatwo na jego stronie internetowej sprawdzić czy produkt, który kupujesz, jest rzeczywiście olejkiem eterycznym.

Pamiętaj, że nie istnieją olejki eteryczne z zielonego jabłuszka, czy melona. Takie zapachy możesz spotkać w syntetycznych kompozycjach zapachowych.

Olejki eteryczne najczęściej kupimy w aptekach, sklepach zielarskich i wyspecjalizowanych sklepach internetowych. Wybieraj zawsze ten olejek eteryczny, którego zapach oceniasz jako przyjemny. Zaufaj swoim zmysłom, a wybiorą to, co będzie Ci służyć. Olejki eteryczne są substancjami działającymi silnie, nigdy więc nie stosuj ich bezpośrednio na skórę. Zanim zaczniesz używać olejków eterycznych, koniecznie dowiedz się więcej o ich właściwościach i możliwościach zastosowań.

Zapachy Natury możesz poznać także poprzez świece Green Dragonfly, w których nie ma miejsca na syntetyczne składniki. Używane w świecach Green Dragonfly olejki eteryczne pochodzą od renomowanych producentów, którzy nie testują swoich produktów na zwierzętach.

Ważne: świece Green Dragonfly nie są typowymi świecami zapachowymi. To świece pachnące. Ich celem nie jest aromatyzacja pomieszczeń, a tworzenie wyjątkowego klimatu, który przywołuje emocje, wspomnienia. Olejki eteryczne, dodaję do świec zgodnie z wiedzą i doświadczeniem opartym na testach – w bardzo małych ilościach (poniżej 1%), gdyż zdrowie Twoje i moje jest najważniejsze. Chcę, by obcowanie ze świecą sprawiało Ci subtelną przyjemność, nie przytłaczało. Zapach olejków eterycznych poczujesz jeszcze zanim zapalisz Green Dragonfly. Podczas palenia, świece Green Dragonfly wydzielają bardzo delikatny, naturalny zapach. Pamiętaj – to tylko zapach, przyjemność, nie aromaterapia. Nie istnieje coś takiego jak świeca aromaterapeutyczna, gdyż olejki eteryczne w wyniku temperatury tracą większość właściwości aromaterapeutycznych. Jeśli chcesz wykorzystać właściwości aromaterapeutyczne olejków eterycznych, świetnym rozwiązaniem będzie zakup dobrej jakości dyfuzora.

Opinie klientów

Newsletter

Zapisz się na newsletter.