Dlaczego na etykietach wolnostojących świec Green Dragonfly z wosku sojowego i palmowego podajemy minimalny czas palenia świec?

Określony czas palenia świec wynika z charakteru wosków naturalnych, które są materią zupełnie inną, niż powszechnie stosowana do wyrobu świec - parafina. Naturalne woski sojowe i palmowe (szczególnie te do świec wolnostojących) mają właściwość, którą można nazwać „pamięcią”. Gdy palimy świecę za pierwszym razem krótko, np. przez godzinę, tworzy się wewnątrz jedynie niewielki otwór. Przy kolejnym paleniu, wosk roztopi się tylko do miejsca, w którym wytopił się poprzednio, nawet jeśli będziemy palić świecę znacznie dłużej. Przy dalszym paleniu utworzy się więc wąski lej. Używanie świecy niezgodnie z instrukcją w opakowaniu skraca ogólny czas palenia świecy i dodatkowo pozbawia nas unikalnego efektu lampionu. Wówczas ścianki świecy podświetlają się słabo ze względu na ich dużą grubość. Zobacz na zdjęcia: jedna ze świec Green Dragonfly jest palona prawidłowo, zgodnie z instrukcją a druga – nie (zbyt krótki, jednorazowy czas palenia). Jak widzisz, warto uszanować specyfikę NATURY. Zawsze pal świece zgodnie z instrukcją użytkowania a wtedy NATURA w pełni obdaruje Cię swoim pięknem.

Czy minimalny czas palenia świecy jest również istotny, gdy palimy świece zalewane w naczyniach: In Zen w Ceramice, Rustic oraz Świece Podróżnika?

Tak. Również jest to ważne. Jednorazowy czas palenia świecy zalewanej powinien być tak długi, aby powierzchnia świecy roztopiła się aż do ścianek, lub blisko nich (w przypadku świec Rustic i In ZEN Ceramika). Zbyt krótkie, jednorazowe palenie tych rodzajów świec spowoduje wypalanie się świecy  wąskim lejem wgłąb i skróci ogólny czas jej palenia.

Dlaczego na etykietach podany jest maksymalny czas palenia świecy?

Podajemy maksymalny czas palenia świecy, gdyż zależy nam, aby Twoja Green Dragonfly możliwie długo zachowała swoje wartości estetyczne i użytkowe. Zanim nasze świece trafiły na rynek przeszły wielomiesięczne testy. To właśnie testy pokazały, przy jakich jednorazowych czasach palenia świeca będzie najdłużej cieszyła Cię swoim pięknem. Przestrzeganie maksymalnego czasu palenia świecy jest szczególnie ważne przy świecach wolnostojących z kolekcji In VelvetIn Zen, Mleko i Miód oraz Recycled SOY ze względu na specyfikę wosku. Eko - wosk na bazie soi, z którego wykonujemy te rodzaje świec posiada naturalną tendencję do pękania. Dlatego wzbogacamy go dodatkowo 100% naturalnymi substancjami, by stał się mniej podatny na naprężenia i mikrouszkodzenia. Testy, które przeprowadziliśmy, pokazały, że są sposoby, by zminimalizować tendencję do pękania a zatem:

  • - pal świecę nie dłużej niż czas podany na etykiecie
  • - skracaj regularnie przed każdym paleniem zawijającą się część knota
  • - nie narażaj świecy na gwałtowne zmiany temperatur
  • - przechowuj je w temperaturze pokojowej
  • - unikaj stuknięcia świecą o inne przedmioty, powierzchnie.

​Przestrzeganie maksymalnego czasu palenia oraz regularnego skracania knota podczas używania świec z kolekcji Little Elegance zapobiegnie dodatkowo przelaniu się wosku przez ściankę świecy.

Jak palić świece Ażurowe z wosku pszczelego?

Szczególnie ważne przy tym rodzaju świec jest "opiekowanie" się knotem - skracanie jego czubka, gdy świeca pali się słabiej oraz używanie podstawki zapobiegającej ewentualnemu wycieknięciu wosku na powierzchnię mebli. Możesz ograniczyć przeciekanie wosku przez ażurową strukturę świecy, skracając nieco częściej knot, podczas spalania tej części świecy. Świeca Ażurowa jest tak zaprojektowana, by mogła wypalać się lampionowo. Nie dziw się, jeśli część ażurowa wypala się w głąb, zostawiając nienaruszone, ażurowe ścianki. To celowe zamierzenie projektu, by można było jak najdłużej cieszyć się wyjątkowym spektaklem wizualnym, jaki daje światło przenikające przez otwory w świecy. Unikalna konstrukcja tej świecy sprawia, że poniżej części ażurowej, knot wypala większą powierzchnię. Jego ciepło stopniowo nadtapia także wosk z ażurowych ścianek, który ścieka do środka, a to daje nam dodatkową korzyść - wydłuża ogólny czas palenia świecy.

 

Bestsellery
Copyright © 2014-2018 Green Dragonfly - Hanna Sobkowska Synchronia ART.