Dlaczego na etykietach wolnostojących świec Green Dragonfly z wosku sojowego i palmowego podajemy minimalny czas palenia świec?

 

Określony czas palenia świec wynika z charakteru wosków naturalnych, które są materią zupełnie inną, niż powszechnie stosowana do wyrobu świec - parafina. Naturalne woski sojowe i palmowe (szczególnie te do świec wolnostojących) mają właściwość, którą można nazwać „pamięcią”. Gdy palimy świecę za pierwszym razem krótko, np. przez godzinę, tworzy się wewnątrz jedynie niewielki otwór. Przy kolejnym paleniu, wosk roztopi się tylko do miejsca, w którym wytopił się poprzednio, nawet jeśli będziemy palić świecę znacznie dłużej. Przy dalszym paleniu utworzy się więc wąski lej. Używanie świecy niezgodnie z instrukcją w opakowaniu, skraca ogólny czas palenia świecy i dodatkowo pozbawia nas unikalnego efektu lampionu, dla którego świeca została zaprojektowana. Wówczas ścianki świecy podświetlają się słabo ze względu na ich dużą grubość. Zobacz na zdjęcia: jedna ze świec Green Dragonfly jest palona prawidłowo, zgodnie z instrukcją, a druga – nie (zbyt krótki, jednorazowy czas palenia). Jak widzisz, warto uszanować specyfikę NATURY. Zawsze pal świece zgodnie z instrukcją użytkowania, a wtedy NATURA w pełni obdaruje Cię swoim pięknem.

 

Czy Czy minimalny czas palenia świecy jest również istotny, gdy palimy świece zalewane w naczyniach: In Zen w Ceramice, Rustic oraz Świece Podróżnika oraz Be Hygge?

 

Tak. Również jest to ważne. Jednorazowy czas palenia świecy zalewanej powinien być tak długi, aby powierzchnia świecy roztopiła się maksymalnie blisko ścianek naczynia. Zbyt krótkie, jednorazowe palenie tych rodzajów świec spowoduje wypalanie się świecy wąskim lejem wgłąb i skróci ogólny czas jej palenia.

 

Dlaczego na etykietach podany jest maksymalny czas palenia świecy?

 

Podajemy maksymalny czas palenia świecy, gdyż zależy nam, aby Twoja Green Dragonfly możliwie długo zachowała swoje wartości estetyczne i użytkowe. Zanim nasze świece trafiły na rynek przeszły wielomiesięczne testy. To właśnie testy pokazały, przy jakich jednorazowych czasach palenia świeca będzie najdłużej cieszyła Cię swoim pięknem. Przestrzeganie maksymalnego czasu palenia świecy jest szczególnie ważne przy świecach wolnostojących z kolekcji In Velvet, In Zen, Mleko i Miód Pure, Mandala oraz Recycled SOY, ze względu na specyfikę wosku. Eko - wosk na bazie soi i rzepaku, z którego wykonujemy te rodzaje świec posiada naturalną tendencję do mikrouszkodzeń. Testy, które przeprowadziliśmy, pokazały, że są sposoby, by zminimalizować tendencję do pęknięć, a zatem:

 • - pal świecę nie dłużej niż czas podany na etykiecie
 • - skracaj regularnie przed każdym paleniem zawijającą się część knota
 • - nie narażaj świecy na gwałtowne zmiany temperatur
 • - przechowuj je w temperaturze pokojowej
 • - unikaj stuknięcia świecą o inne przedmioty, powierzchnie.

Przestrzeganie maksymalnego czasu palenia oraz regularnego skracania knota podczas używania świec z kolekcji Little Elegance zapobiegnie dodatkowo przelaniu się wosku przez ściankę świecy.

 

Jak palić świece Ażurowe z wosku pszczelego?

 

Szczególnie ważne przy tym rodzaju świec jest "opiekowanie" się knotem - skracanie jego czubka, gdy świeca pali się słabiej oraz używanie podstawki zapobiegającej ewentualnemu wycieknięciu wosku na powierzchnię mebli. Możesz ograniczyć przeciekanie wosku przez ażurową strukturę świecy, skracając nieco częściej knot, podczas spalania tej części świecy. Świeca Ażurowa jest tak zaprojektowana, by mogła wypalać się lampionowo - część ażurowa wypala się wgłąb, zostawiając nienaruszone, ażurowe ścianki. To celowe zamierzenie projektu, by można było jak najdłużej cieszyć się wyjątkowym spektaklem wizualnym, jaki daje światło przenikające przez otwory w świecy. 

 

Jakich knotów używamy w świecach Green Dragonfly?

 

Aby zapewnić Ci możliwie najczystsze spalanie świecy, do tworzenia świec naturalnych używamy wyłącznie 2 rodzajów knotów: bawełnianych, płaskich, naturalnych, lub naturalnych knotów drewnianych.

 

Knot bawełniany płaski: 

 • używamy wersji niebielonej i niegruntowanej w substancjach syntetycznych
 • używamy knotów bez rdzenia z papieru, ołowiu i innych, niekorzystnie wpływających na czystość spalania substancji
 • wszystkie knoty, nawet malutkie knoty od tealightów gruntujemy w naturalnym wosku i montujemy na blaszkach samodzielnie, by nie używać dostępnych na rynku knotów gruntowanych w parafinie. 100 % natury Green Dragonfly to nasza misja.

 

Knoty drewniane:

 •  używamy naturalnych knotów drewnianych, których produkcja wspiera sadzenie lasów na całym świecie
 •  nie gruntujemy knotów w żadnych substancjach chemicznych.

 

Jak obchodzić się z sercem świecy - knotem, podczas jej palenia?

 

Knoty bawełniane:

 • przed każdym paleniem odłam zawiniętą część knota, lub skróć go do wysokości 0,5 cm
 • kiedy zauważysz, że podczas palenia knot nie stoi prosto, lecz przechyla się w jedną stronę, spionizuj go delikatnie, np. za pomocą zapałki.

 

Knoty drewniane:

 • pamiętaj, aby przed każdym paleniem świecy, odłamać spaloną górę knota. Nie obawiaj się, że ułamiesz za bardzo. Kiedy chwycisz spaloną górę knota w 2 palce i przechylisz, odłamie się dokładnie tyle, ile trzeba
 • jeśli świeca pali się słabo, lub przygasa, najprawdopodobniej górna, spalona część knota nie została usunięta, jest za duża. Zgaś świecę i przed kolejnym zapaleniem, usuń najmocniej spaloną część knota.

 

Dlaczego przy paleniu świec wolnostojących pozostaje pewna ilość wosku?

 

Ponieważ tak właśnie zostały zaprojektowane. Wszystkie naturalne świece wolnostojące Green Dragonfly są świecami - lampionami. Chodzi o to, by przez nienaruszone, lub niewiele naruszone podczas palenia świecy ścianki przenikało światło, urzekając unikalnym efektem lampionu. Po wypaleniu świecy możesz wykorzystać pozostały wosk na kilka sposobów:

 • jako lampion, do tealightów, pojemnik na długopisy, wazonik itp
 • możesz przetopić wosk w kąpieli wodnej (naczynie z woskiem, w naczyniu z gorącą wodą), jeśli trzeba - przelej przez sitko i wykorzystaj do wykonania własnej świecy (zobacz tu jak to zrobić)
 • możesz resztki pachnących świec włożyć do szuflady z bielizną, by oddawały zapach.

Możesz także zbierać ogarki i przesłać je do nas. Za każde pół kilo przesłanych resztek świec, otrzymasz od nas świecę Recycled Soy w prezencie i darmową wysyłkę kolejnego zamówienia, bez względu na jego wartość. Adres do wysyłki resztek wosku: Hanna Sobkowska, 64-115, Wilkowice, ul. Mleczna 2. 

 

 

CZY ŚWIECE GREEN DRAGONFLY TO ŚWIECE ZAPACHOWE?

 

Nie. Green Dragonfly to świece pachnące, nie zapachowe, gdyż ich celem nie jest aromatyzacja przestrzeni. Do natury dodajemy tylko naturę - olejki eteryczne (100% naturalne) w bardzo małych ilościach (1 %), by obcowanie ze świecą było dla Ciebie przyjemne. Otwierasz pudełeczko, czujesz subtelną nutę lawendy, werbeny egzotycznej, czy innych cudów, która delikatnie muska, a nie przytłacza. Gdy świeca pali się, zapach jest łagodny, nie dominuje w przestrzeni, tylko otula.

 

DLACZEGO NIE DODAJEMY DO ŚWIEC I PACHNIDEŁEK SYNTETYCZNYCH OLEJKÓW ZAPACHOWYCH? 

 

Z powodu moich własnych doświadczeń, które miały wpływ na filozofię marki. Zanim powstała Green Dragonfly, testowałam i eksperymentowałam z certyfikowanymi olejkami zapachowymi wysokiej jakości. Objawy, jakimi reagowało na nie moje ciało przekonały mnie ostatecznie, że świeca jest po to, żeby świecić, a nie po to, by aromatyzować przestrzeń. Green Dragonfly powstała, gdyż chciałam otaczać się czystą, naturalną przyjemnością i tym właśnie dzielę się poprzez moją pracę. Dzięki temu Green Dragonfly stwarza Ci możliwość wyboru.

 

 

Bestsellery
Copyright © 2014-2018 Green Dragonfly - Hanna Sobkowska Synchronia ART.